KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 11843037
nr 1184 3037
Johan Kahl
(1831-1905), Sverige
Akvarell, Flanörer, Visby ringmur. Signerad, daterad 1890, Motivet: 29,5x22 cm
Johan Kahl, svensk lärare och bildkonstnär född 1831, död 1905 .
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 21 maj 2018
kl 18:29:23
19/5 11:52:17
Johan Kahl
Läs mer om Johan Kahl